T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sigara Bağımlılığı İle Mücadelede Örnek Çalışma

Güncelleme Tarihi: 23/10/2018

SİGARA BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELEDE ÖRNEK ÇALIŞMA


İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, sigara bağımlılığı ile mücadele örnek bir çalışmaya imza attı. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Semt Polikliniği’nde  hayata geçirilen projede, tüm sigara bağımlıları ücretsiz olarak eğitim seminerlerine katılabilecek.


SİGARASIZ BİR HAYATA “MERHABA” DİYECEKSİNİZ


Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İlker KIZILOĞLU hayata geçirdikleri bu proje ile bağımlılık ile mücadelede örnek bir çalışmaya imza attıklarını belirterek şunları ifade etti “Sigara bağımlılığı şüphesiz ülkemizin ve dünyamızın en büyük sağlık sorunlarından bir tanesi. Ve biz biliyoruz ki akciğer kanserlerinin %90’dan fazlasının nedeni sigaradır. Sigara bağımlılarının büyük bir çoğunluğu sigarayı bırakmak ister ya da bırakmayı düşünür.


Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi olarak bağımlılık konusunda farkındalığın arttırılması amacıyla her Çarşamba günü, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Semt Polikliniğimizde eğitim seminerleri düzenliyoruz. Daha önce bizim yardımımızla sigarayı bırakmayı başaran yüzlerce kişi gibi siz de bağımlılığınızdan kurtulup sigarasız bir hayata “merhaba” diyeceksiniz.”


TÜRKİYE SİGARA İLE MÜCADELEDE ÖRNEK BİR ÜLKE


Toplantıya katılan T.B.M.M. Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ve Yeni Bağımlılık Türlerinin Araştırılarak Bağımlılığın Nedenlerinin ve Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi Komisyonu Başkanvekili ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Av. Kerem ALİ SÜREKLİ “ Başta Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerine böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ederim. Yoğun bir şekilde her türlü bağımlılık ile mücadele ediyoruz. Sigara ile mücadele Türkiye dünyada bir numara. Dünya Sağlık Örgütü tarafından hazırlanan Tütün Kontrolü Çerçeve Sözleşmesi kapsamında mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. 


Ülkemiz bu sözleşmenin tüm maddelerini yerine getiren ilk ve tek ülke. Bu mücadelede en büyük desteği Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN vermektedir. Özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı bağımlılıktan korumak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Denetimlerimiz gün geçtikçe artmaktadır. İlk konumuz halkımızın sağlığı. Kapalı alanlarda sigara içilmesini kesinlikle istemiyoruz. ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattımız müthiş başarılı bir proje.” dedi.


ALANINDA UZMAN EKİBİMİZ DESTEK İÇİN SİZİ BEKLİYOR


Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Semt Polikliniği’nde gerçekleşen toplantıda sunum yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Ebru DALGIÇ “ Sigara ile mücadelede önemli adımlar atmış bulunuyoruz. Kişilerin özellikle bu dönemde artan elektronik sigaralara karşı dikkatli olması gerekmektedir. Bağımlılıkların azaltılması için toplantılarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Sağlıklı bir yaşam için desteğimiz her zaman sizinle.” dedi. • IMG_0316.jpg
 • IMG_0326.jpg
 • IMG_0336.jpg
 • IMG_0374.jpg
 • IMG_0398.jpg
 • IMG_0432.jpg
 • IMG_0434.jpg
 • IMG_0492.jpg
 • SABAH+EGELİ_20180209_3.jpeg
 • MİLLİYET+İZMİR+EGE_20180209_5.jpeg
 • YENİ+GÜN+İZMİR_20180209_12.jpeg
 • TİCARET_20180209_4.jpeg
 • EGE+TELGRAF_20180209_12.jpeg