Tarihçe
14 Mayıs 2024

İzmir’in ilk dijital hastane olması özelliğiyle, hizmet vermeye başlayan “Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi “520 yatak kapasitesi ve 23 Bloktan oluşan, toplamda 70.192 m² alana kurulu modern binasıyla, 21 Mayıs 2016 tarihinden itibaren tam teşekküllü olarak sağlık hizmeti vermeye başlamıştır.Fiziki şartlarının uygun olmaması sebebiyle kapatılan  Karşıyaka ve Çiğli Hastaneleri böylelikle yeni hizmet binasına taşınmıştır. 

Doç.Dr.Nazif ERKAN Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi kurucu başhekimi olarak görev yapmıştır. Doç. Dr. Nazif ERKAN ileri görüşlülüğü, samimiyeti ve sevgisiyle insana dokunan,  otoritesini sıcaklıkla harmanlamış, vizyonuyla öne çıkan, mütevazi kişiliğiyle herkesi dinleyen gerçek bir gönül insanıydı. Mesleği kadar yöneticiliğinde de başarılı olan olan Doç. Dr. Nazif ERKAN, geçirmiş olduğu rahatsızlık sonucu, 47 yaşında hayata gözlerini yummuştur. Onun adını yaşattığımız “Doç. Dr. Nazif ERKAN Konferans Salonu” ile hastanemizde bilimsel konferans ve sempozyumların yapılmasına devam edilmektedir.

İzmir Kuzeybatı bölgesinin en büyük hastanesi olan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi; teknolojik donanımı, modern binası, 130  Poliklinik odası, 106 Yoğun bakım yatağı,  26 Yenidoğan yoğun bakım,  414 klinik yatağı, 19 Suit Oda, 153 tek kişilik oda,  111 çift kişilik nitelikli oda,  18 ameliyathane, anjiyo ünitesi, Endoskopi ve Bronkoskopi üniteleri, KVC (Kardiyo Vasküler Cerrahi) ve   FTR (Fizik Tedavi Rehabilitasyon) merkezleri, Laporoskopik cerrahi , 17 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, periton diyaliz, KBRN(Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer tehlikeli maddeler)  ünitesi,  Evde Sağlık Hizmetleri ,  500 araçlık otoparkı,  2 BT (Bilgisayarlı tomografi) cihazlarımız , 2  MR (Manyetik Rozenans) görüntüleme, diğer görüntüleme sistemleri ve anjiyo ünitelerimizle kentin kuzeybatı bölgesinin sağlık ihtiyacını karşılayan tam teşekküllü bir hastanedir. Geniş ve ferah alanları, üst segmentteki teknolojik donanımı ve en önemlisi güler yüzlü çalışanları ile sağlık alanında yaşanan değişimi burada hissedebilirsiniz.
 
İçinde anne otelinin de bulunduğu hastanemiz, bebek dostu sağlık kuruluşu olup, vermiş olduğumuz hizmetimizi ve kalite standartlarımızı yükseltmeye devam etmekteyiz. Anne otelimizle beraber yoğun bakım ünitesinde tedavi gören bebeklerimizin, anne sütüyle beslenmelerini ve annelerin hastaneden başka bir yerde kalmaya gerek kalmadan bebekleri ile daha rahat vakit geçirebilmelerini amaçladık.
 
Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi her anlamda profesyonel ,kaliteli bir  hizmet sunabilmek için yenilenmeye ve sürekli kendini geliştirmeye devam etmektedir.

 “İnsana Değer Topluma Sağlık Veriyoruz ”