Oğuzhan ŞAHİN
25 Aralık 20191974 yılında  Kırşehir İlinin Kaman İlçesinde doğdu. Evli ve 2 çocuk babası olan Şahin, İlk ve Orta öğrenimini Kırıkkale’de tamamlamasının ardından sırasıyla;

İzmir Yenişehir Sağlık Meslek Lisesi (1992),Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu (1998),Türkiye ve Ortadoğu Amme Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı (2004) başarıyla tamamlamış olup, Gazi Üniversitesi’nde,  Sağlık Kurumları Yönetimi  üzerine Doktora Programının tez aşamasındadır.

1992 yılı itibari ile sırasıyla; İstanbul Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH, Kırıkkale DH, Zübeyde Hanım Doğumevi, Dr. Sami Ulus KDÇSEAH ve  Ankara Atatürk EAH İdari ve Mali Birimlerinde (Gelir Tahakkuk,  Gider Tahakkuk, Muhasebe, Satınalma, Kalite ve TİG (Teşhis İlişkili Gruplar gibi) görevler üstlenmiştir. Aynı zamanda  Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Proje Biriminde ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Bilgi Sistemleri biriminde çalışmıştır. 2012-2015 yılları arasında Ankara 2. Bölge KHB GS’de sözleşmeli uzman pozisyonunda,  2015 yılında Ankara 3. Bölge KHB GS’de  Muhasebe Yetkilisi olarak,  2017 yılında Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi’nde Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra 13.12.2017 tarihinden itibaren Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi  İdari ve Mali İşler Müdürü olarak görevlendirilmiş olup, İngilizce bilmektedir.