İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti: Safra Yolu Hastalıkları Teşhisinde Endoskopik Yöntem
03 Haziran 2024

İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye'de sınırlı sayıda merkezde uygulanan yenilikçi bir yöntemle (Kolanjiyoskopi) safra yolundaki stent ameliyatsız olarak çıkarıldı. 58 yaşındaki İsmail Salgın, bu yöntemle başarılı bir endoskopik girişim geçirdi.

 
Kolanjiyoskopik yöntem geçiren İsmail Salgın, tedavi sürecini şu sözlerle anlattı: "Hastaneden ve doktorlardan çok memnunum. Doç. Dr. Ferit Çelik ve ekibi bizimle çok iyi ilgilendi ve başarılı bir işlem geçirdim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Safra yolundaki stent ameliyatsız olarak çıkarıldı ve şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum."

Hastanemizde İlk Defa Uygulanan Ameliyatsız Tanı ve Tedavi Yöntemi

Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Ferit Çelik, kullanılan yöntem hakkında şunları söyledi: Radyolojik yöntemlerle safra yolundaki sorunları tespit etmek bazen zor olabilmektedir. Kolanjiyoskopi ile sorunları doğrudan görerek kesin tanı koyabiliyoruz.Bu yöntem, hastanın ağzından girilerek safra yollarına ulaşmamızı sağlıyor. Ucunda kamera ve çalışma kanalı bulunan ince bir endoskopi ile safra yollarını doğrudan inceliyoruz. Kolanjiyoskopi taş, tümör, darlık gibi sorunları direk tespit edip tanı veya tedavi imkanı sağlayabiliyor. Kolanjiyoskopi, safra yollarında tıkanıklık yaratan kitle ve darlıkların teşhisinde elimizi ciddi anlamda güçlendirmektedir. Böylelikle hastaların tanısı netleşmektedir. Ayrıca, daha önce takılan stentlerin yer değiştirmesi gibi durumlarda bu yöntemle stentleri güvenli bir şekilde çıkarabiliyoruz."

Başhekimden Açıklama: "Hedefimiz Hasta Memnuniyeti"

İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Adnan Yamanoğlu, bu önemli başarıyı değerlendirirken, "Bu yöntemi hastanemizde ilk kez başarıyla gerçekleştirdik. Amacımız, hastanemize gelen hastalara en iyi tanı ve tedavi imkanlarını sunmaktır. Hastalarımızın memnuniyeti bizim için her şeyden önemli. Yenilikçi sağlık hizmetleriyle hastalarımıza en iyi bakım ve tedaviyi sunmak için sürekli çalışıyoruz. Kolanjiyoskopik bu yöntemi uygulayan Gastroenteroloji ekibini tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Hastanemizde gerçekleştirilen bu başarılı operasyon, hastalarımıza sunduğumuz hizmet kalitesinin bir göstergesidir" dedi.

  • İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti
  • İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti
  • İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti
  • İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti
  • İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti
  • İzmir'de Yenilikçi Sağlık Hizmeti